Pokaz ratownika medycznego w Dobrzyńskim przedszkolu.

W ostatnich dniach mieliśmy przyjemność opowiedzieć dwóm grupom dzieci z przedszkola w Dobrzyniu o potrzebie udzielania pierwszej pomocy. Cieszy fakt, coraz większej świadomości w potrzebie udzielania pierwszej pomocy przez świadków zdarzenia. Procedury postępowania na miejscu zdarzenia, są bardzo upraszczane dlatego na kursy pierwszej pomocy we Wrocławiu zapraszane są także dzieci, które są w stanie wykonać wiele prostych czynności. Tym łatwiej w przyszłości o reakcję świadków zdarzenia im wcześniej jesteśmy oswajani z tym tematem. Po raz kolejny jestem podbudowany naprawdę wielką wiedzą u dzieci w tym zakresie, co oczywiście zawdzięczamy wychowawczyniom z przedszkola. Dziękuję za zaproszenie i możliwość zaprezentowania młodym pasjonatom podstawowych technik pierwszej pomocy, oraz za wspaniałe podziękowanie. Szkolenia pierwszej pomocy firmy Responder polecamy każdej grupie wiekowej.

Poniżej adres pod którym znajdziecie więcej zdjęć z tego wydarzenia, oraz krótki opis z portalu społecznościowego. Dziękujemy!

https://web.facebook.com/przedszkoledobrzyn/posts/593880654411088
 

„Dziś 19.02 odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadził je Pan Michał Podgórski – wykwalifikowany ratownik medyczny. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Należy więc wprowadzać do przedszkoli tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią najmłodszych. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.”

https://web.facebook.com/przedszkoledobrzyn/posts/593880654411088