szkolenia z pierwszej pomocy Wrocław

NOWOŚĆ – Technika samopomocy, czyli jak bezpiecznie przyjmować leki.

Witam i o zdrowie pytam 🙂

Czy leczenie się samodzielnie = bez recepty = bez kontroli?

Od lat badania pokazują, że zwiększona dostępność środków leczniczych i suplementów diety oraz ich natarczywe reklamy w mediach (widza bombarduje dziennie 70 reklam preparatów farmaceutycznych*), powodują stale rosnącą konsumpcję leków dostępnych bez recepty.

Na szkoleniach z pierwszej pomocy dowiadujemy się jak pomagać w nagłych wypadkach i ostrych zachorowaniach, ale czy potrafimy na co dzień bezpiecznie i odpowiedzialnie leczyć samych siebie?

Praca w pogotowiu ratunkowym każdego dnia pokazuje mi, że niestety nie. Po pierwsze – leków przyjmujemy za dużo – na własną rękę leczymy grypę, bóle głowy, czy popularną „jelitówkę”. Przyjmujemy bardzo fantazyjne preparaty na zespół niespokojnych nóg lub na zmianę zakwaszenia i odkwaszenie organizmu. Po drugie – leki przyjmujemy bardzo nierozważnie – pozostałe antybiotyki z poprzednich kuracji, leki które nie należą do nas, nie czytając ulotek, oraz nie zważając substancję czynną, na to czy wolno dzielić lub nie, czym popijać i zagryzać tabletki.

W dzisiejszych czasach jesteśmy skazani na samodzielne stosowanie środków leczniczych.

Powszechność farmaceutyków, utrudniony dostęp do opieki zdrowotnej, a także konieczność oszczędności czasu i pieniędzy, wymagają nabywania umiejętności jak pewnie i skutecznie stosować leki, dla zachowania  bezpieczeństwa w samodzielnym leczeniu powszechnych dolegliwości. logo_fozz

„Technika samopomocy, czyli jak bezpiecznie przyjmować leki”, to część szkoleniowa w której kształcimy jak pewnie i skutecznie stosować leki bez recepty, dla zachowania bezpieczeństwa w samodzielnym leczeniu powszechnych dolegliwości.

ŚWIADOME SAMOLECZENIE

Niektóre stany pogorszenia zdrowia tj. przeziębienie, czy niestrawność, kwalifikowane są do chorób, które można leczyć samodzielnie w oparciu o doświadczenia zdobyte we wcześniejszych podobnych sytuacjach. Samoleczenie praktykowane świadomie i odpowiedzialnie daje nam wiele korzyści jednak stwarza także zagrożenia. Powszechnie znana jest nadmierna konsumpcja leków i suplementów diety, ich nieprawidłowe dawkowanie i łączne zażywanie kilku specyfików na raz. Podejmowanie samodzielnie decyzji dotyczących własnego zdrowia wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Dlatego powstaje konieczność wykształcenia prawidłowych reakcji i zachowań, dla zachowania bezpieczeństwa własnego zdrowia i życia. Samoleczenie jest zjawiskiem występującym od zawsze, jednak postęp cywilizacji spowodował gruntowne zmiany w podejściu do opieki zdrowotnej. Według współczesnych standardów edukacja chorego w zakresie świadomego samoleczenia, oraz stosowanej terapii jest jednym z podstawowych elementów leczenia.

Atrakcyjne i obrazowe prezentacje multimedialne z udzielania pierwszej pomocy, dzięki którym zobaczysz i zrozumiesz więcej.

Zapraszam do zapoznania się z moimi pozostałymi wpisami: Blog o ratownictwie medycznym.