Szkolenia i kursy z pierwszej pomocy Opole

Jeżeli szukasz kursu z udzielania pierwszej pomocy lub po prostu chcesz poszerzyć zakres swojej wiedzy z udzielania pomocy innym to dobrze trafiłeś. Jako ratownicy medyczni pragniemy podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi, a wszystko to, aby nieść pomoc tym, którzy tego potrzebują.

Nasza oferta szkoleń jest skonstruowana w taki sposób, aby przygotować Państwa w jak najbardziej praktyczny i rzetelny sposób do sytuacji, które mogą się przydarzyć. Zarówno jeżeli chodzi o szkolenia dzieci, dorosłych, jak i pracowników poszczególnych branży.

Zależy nam na tym, aby zajęcia, które prowadzimy odbywały się w atrakcyjny sposób zachęcający do utrwalania wiedzy i umiejętności. Na naszych szkoleniach nie ma miejsca na masę suchej teorii. Staramy się zaaranżować spotkania tak, aby jak najlepiej oddawały powagę kryzysowych sytuacji.

Pediatryczne szkolenie pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży

Warto zacząć szkolenia z pierwszej pomocy w Opolu jak najwcześniej, aby wyrobić u dzieci i młodzieży dobre podstawy, które zapamiętają na cale życie. Szkolenie uczy najmłodszych natychmiastowego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia innych ludzi, a przede wszystkim pokazuje jak udzielić pierwszej pomocy, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz jak wzywać pomoc.

Po odbyciu szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, dzieci będą potrafiły zadbać o własne bezpieczeństwo, ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej, wykonać resuscytacje krążeniowo-oddechową, opatrywać złamania, skręcenia, krwotoki i inne obrażenia, a także postępować w wybranych nagłych stanach.

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy dla pracowników firm w Opolu

W zależności od tego do jakiej branży należy firma, dobieramy szkolenie i zakres poruszanych problemów do możliwych w niej urazów i wypadków. Oczywiście kursanci mają okazję również poznać zasady podstawowych technik udzielania pomocy oraz tego jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Organizujemy szkolenia z udzielania pierwszej pomocy dla firm z Opola i okolic.

Szkolenia dla seniorów

Szkolenia z pierwszej pomocy dla seniorów będą przydatne nie tylko dla nich, ale także dla osób, które na co dzień opiekują się osobami starszymi. Dzięki zajęciom z naszymi specjalistami, z łatwością pokażemy jak rozpoznawać pierwsze objawy w nagłych sytuacjach, jakie leki możemy podać bez recepty, a także pokażemy jak wykonywać prawidłowo podstawowe badania takie jak poziom glikemii i ciśnienia krwi.

Szkolenia dla rodzin

Szkolenia rodzinne są świetną okazją do produktywnego spędzenia czasu przez całe rodziny. W kursach pierwszej pomocy dedykowanej dla rodzin, biorą w nich udział wszyscy członkowie, co pozwala na połączenie cennej nauki razem z zacieśnianiem więzów rodzinnych. Szkolenia z ratownictwa medycznego w Opolu dostosowywane są do poziomu kursantów.

Szkolenia dla kierowców

Prowadzimy również szereg szkoleń z pierwszej pomocy dla kierowców, zarówno prywatnych jak i zawodowych. Pozwala to na przygotowanie się na nagłe sytuacje, takie jak uczestnictwo w wypadku drogowym lub bycie jego świadkiem. W ramach zajęć grupowych organizujemy również improwizowane akcje ratunkowe, co pomaga postawić się w prawdziwej sytuacji.

Szkolenia dla wychowawców

Dobrze wiemy jak stresujące są sytuacje, które dotykają naszych najmłodszych podopiecznych. Właśnie po to powstał kurs pierwszej pomocy dla wychowawców, którzy każdego dnia pracują z dziećmi. Będą oni w stanie szybko i skutecznie reagować w sytuacjach takich jak zadławienie czy anafilaksja, a zabezpieczenie medyczne pozwoli być pewnym, że pierwsza pomoc będzie udzielona skutecznie.