Kurs pierwszej pomocy Legnica

Kurs udzielania pierwszej pomocy w Legnicy

Jak powinno wyglądać szkolenie pierwszej pomocy?

Huk, trzask i dym. Poniżej znajduje się krótki opis wypadku w którym stajemy przed nagłym wyborem…

Zobacz nasze metody kształcenia pierwszej pomocy, które pomogą Ci skutecznie reagować.

Wybierz rodzaj szkolenia 

Poniżej hipotetyczna, ale niestety częsta sytuacja.

Spacerujesz sobie spokojnie po chodniku, kiedy nagle ciszę przerywa pisk opon a zaraz potem ogromny huk uderzenia, oraz trzask gniecionego metalu i szkła. Odwracasz się gwałtownie i widzisz jak mężczyzna potrącony przez samochód, wskutek odrzutu na znaczną odległość upada na twardą jednię. Już sam widok i charakter zdarzenia każą myśleć, że obrażenia muszą być bardzo poważne. Z otwartej rany na czole poszkodowanego od razu zaczyna sączyć się krew. Mężczyzna, który na chwilę stracił przytomność, zaczyna budzić się i bełkocze coś nie wyraźnie. Po chwili próbuje się podnieść, ale początkowo nie jest w stanie. Pomału i z trudem pyta się, co się stało? Kładąc rękę na czole rozmazuje krew po twarzy i skołowany wyciera ręce o siebie.

Niektórzy zareagują szybko i odruchowo. Jedni po chwil odrętwienia, a jeszcze inni całkowicie sparaliżowani nie zrobią nic, albo zaczną nerwowo wyciągać telefon, próbując przypomnieć sobie numer na „pogotowie”.  A jak będzie wyglądała Twoja spontaniczna reakcja? 

Nikt z nas nie przewiduje, że zaraz zdarzy się wypadek, dlatego też będąc świadkiem zazwyczaj odczuwamy bardzo silny stres w skutek gwałtownego wyrzutu adrenaliny.  Wynikające z braku doświadczenia zakłopotanie i wątpliwości.  Ruszać do akcji czy może się wstrzymać- myśli i kalkulacje kłębią nam się w głowie. Czy dam rade udzielić mu pierwszej pomocy?  Podnieść go czy zostawić? A co jak zrobię coś nie właściwie i pogorszę sytuację?

Zrób pierwszy krok!

Oceń czy możesz zapewnić bezpieczeństwo.

Zapewnij pomoc świadków i wezwij służby ratunkowe. 

UDZIELAJ pierwszej pomocy. REAGUJ świadomie. POMAGAJ skutecznie.

 

Zapisz się na kurs pierwszej pomocy!

Baw się i ucz jednocześnie!

asf

Wnosimy życie do szkoleń

Często słyszymy, że „szkolenie szkoleniem, a życie życiem”. Ważne aby instruktorzy byli praktykami, ponieważ ich  doświadczenie w pracy w karetkach pogotowia ratunkowego, pozwala dzielić się setkami realnych sytuacji. Podczas szkolenia wskazane jest bezpośrednie podejście i indywidualne rady. Kładziemy nacisk na przekazywanie kluczowych praktycznych wskazówek, które w nagłych sytuacjach pomogą Ci właściwie reagować.

Kolejny nudny wykład?

To nie u nas!

Promujemy aktywną i praktyczną formę szkolenia, gdzie z entuzjazmem i humorem podchodzimy do prowadzonych ćwiczeń. W dobrej atmosferze rośnie uwaga i zaangażowanie kursantów a szkolenie staje się przyjemnym doświadczeniem. Tworzymy realistyczne ćwiczenia i pozoracje. Nasze szkolenia cechują się otwartą dyskusją i przyjazna atmosferą. Kurs pierwszej pomocy Wrocław firmy RESPONDER to gwarancja dobrze spędzonego czasu.

pozycja bezpieczna kurs
zadławienie kurs

Co potrzeba do organizacji kursu?

  • Nasi klienci najczęściej wybierają opcję szkolenia u siebie. Docieramy z w każde miejsce w Polsce, z całym potrzebnym wyposażeniem. Każdą przestrzeń w siedzibie firmy, w domu, czy szkole można zaaranżować na szkolenie. W większości sytuacji wystarczy uprzątnąć kawałek podłogi i zapewnić krzesła dla uczestników. Projektor do wyświetlania multimediów przywozimy ze sobą.

 

  • Na życzenie klienta kursy prowadzimy w przyjemnych salach konferencyjnych z opcją serwisu kawowego, lub cateringu.

 

  • Każdy z uczestników naszych szkoleń dostaje CERTYFIKAT  i dostęp do prezentacji multimedialnych. Dodatkowo oferujemy  kompendium pierwszej pomocy w formie krótkiego podręcznika, oraz pakiet/brelok ze środkami ochrony osobistej.

Pozytywna adrenalina i kreatywność

Symulacja zdarzenia ratunkowego to idealne połączenie szkolenia z praktyką. Wspólne działanie w improwizowanej akcji pozwala działać tu i teraz- jak w prawdziwym życiu, kiedy nagła sytuacja wydarza się w najmniej oczekiwanym momencie. Połączenie szkolenia pierwszej pomocy z symulacją nagłego zdarzenia pozwala wykorzystać i utrwalić zdobyte umiejętności.

Dla firm dużych i małych

Dopasuj swoją branżę i wybierz rodzaj szkolenia. Dzięki praktycznym kursom dopasowanym do rodzaju działalności pomożemy Ci zwiększyć bezpieczeństwo Twoich pracowników i klientów.

Szkolenie pierwszej pomocy dla firm i instytucji

PEDIATRYCZNY KURS pierwszej pomocy

Jesteś rodzicem lub opiekunem dzieci? Chciałbyś zorganizować spotkanie edukacyjne z ratownikiem medycznym we Wrocławiu lub okolicy? Wszystko o dzieciach i dla dzieci.

Szkolenie pierwszej pomocy w przedszkolu

Symulacja zdarzenia

Symulacja zdarzenia ratunkowego to świetny sposób na praktyczny kurs pierwszej pomocy. Wspólne działanie to adrenalina i emocje, oraz okazja do integracji Waszych pracowników. 

Pozoracja na kursie pierwszej pomocy
rpt

RESPONDER gotowy na ratunek

Nazywam się Michał Podgórski i jestem założycielem firmy RESPONDER. Od 2006 roku jestem czynnym zawodowo ratownikiem medycznym.

Działanie w nagłej sytuacji wiąże się często z silnymi emocjami. Najważniejsza jest jednak świadomość, że każde Twoje działanie ma znaczenie.  Dzięki szkoleniu zdobędziesz więcej pewności siebie – nauczę Cię jak świadomie reagować i skutecznie pomagać w nagłej sytuacji. 

Pomogę Ci reagować w codziennych sytuacjach nagłych, oraz podzielę się moim doświadczeniem z bardziej ekstremalnych zdarzeń 🙂

Spotkajmy się

Umówmy się na spotkanie w celu przekazania szczegółowej oferty naszych szkoleń.

Dojeżdżamy do klienta

Zadzwoń

Zadzwoń, a pomożemy Ci w wyborze najlepszego wariantu szkolenia. Pierwsza pomoc to podstawowa wiedza dla każdego z nas!

Napisz

Napisz e-mail i określ swoje priorytety a wyślemy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Podczas szkolenia, pokazujemy liczne filmy i obrazowe prezentacje multimedialne. Najpierw zobaczysz a potem zrozumiesz i przećwiczysz każdą z omawianych sytuacji.

Bogate wyposażenie sprzętowe- fantomy, defibrylatory AED, trenażery zadławienia i anafilaksji. Torby medyczne, szyny, opatrunki i wiele innych.

Szkolimy na terenie całej Polski. Najwięcej jednak firm zgłosiło się do nas z Dolnego Śląska, a dokładnie z Wrocławia.

Wiedza ratownicza przekazywana na szkoleniach RESPONDER, odpowiada najnowszym wytycznym Polskiej i Europejskiej Rady Resuscytacji 2020. Udzielaj pomocy zgodnie wytycznymi aktualizowanymi po pandemii COVID-19 !!!

 

Czego należy oczekiwać od szkolenia pierwszej pomocy?

Różnorodność

Programy naszych szkoleń opracowaliśmy z myślą dopasowania do Waszych potrzeb. Chętnie pomożemy Ci w wyborze najlepszego dla Ciebie wariantu szkolenia. Oferujemy też kurs pierwszej pomocy przedmedycznej w języku angielskim.

Elastyczność

U Was w firmie, domu czy szkole? A może w naszych salach konferencyjnych z opcją serwisu kawowego lub cateringu? Na życzenie Klienta docieramy w każde miejsce w Polsce, wraz z całym potrzebnym wyposażeniem.

Jakość

Korzystamy tylko i wyłącznie z wysokiej jakości nowoczesnego sprzętu. Dzięki fantomom firmy AMBU MAN całej postaci człowieka oraz charakteryzacji odgrywanych scen, urealniamy prowadzone ćwiczenia.

Czym wyróżniają się kursy z pierwszej pomocy prowadzone przez firmę Responder na tle konkurencji?

Pewność

Zdobywasz realne umiejętności. Realizowane przez nas szkolenia dodają pewności siebie. Dbamy o higienę i Twoje bezpieczeństwo - podczas zajęć do Twojej dyspozycji są jednorazowe maseczki i rękawiczki 🙂

Nowoczesność

Otrzymujesz dostęp do obrazowych prezentacji multimedialnych wykonanych w programach PREZI. Dzięki temu masz możliwość w każdej chwili powtórzyć materiały ze szkolenia we własnym domu.

Ilość

Podczas szkolenia do dyspozycji kursantów są torby ratownicze, apteczki, kołnierze, szyny, opaski uciskowe, trenażery zadławień i anafilaksji oraz wiele innych urządzeń, aby zapewnić maksimum praktyki i realizmu.