KURSY PIERWSZEJ POMOCY

RESPONDER gotowy na ratunek

Reaguj świadomie

Pomagaj skutecznie

Zyskaj pewność siebie

kurs pierwszej pomocy Wrocław

Uczymy praktycznie

Nowoczesny sprzęt i  środki dydaktyczne jakimi dysponujemy, dzięki doskonałej  jakości zapewniają bezpieczeństwo i radość z użytkowania.  Bogate zaplecze techniczne, sprzęt dydaktyczny, rekwizyty, trenażery, materiały jednorazowe dodają realizmu i przyjemności w zdobywaniu potrzebnych umiejętności. Fantomy całych postaci człowieka urealniają prowadzone ćwiczenia.

Uczymy skutecznie

Na naszych szkoleniach najpierw zobaczysz a potem zrozumiesz i przećwiczysz każdą z omawianych sytuacji.  Zajęcia z nami to nie nudne wykłady, ale przede wszystkim ćwiczenia sytuacyjne wszystkich omawianych tematów. Szkolenia wspomagamy obrazowymi prezentacjach multimedialnych, odnoszącymi się do sytuacji z życia codziennego. 

Dbamy o atmosferę

Przeszkoliliśmy liczne firmy i osoby prywatne, a nasze doświadczenie w tej branży sprawia, że szkolenia szybko utrwalają wiedzę, są dynamiczne i ciekawe.

Dzięki pasji i doświadczeniu, cieszymy się z licznych pozytywnych opinii i rekomendacji, które wystawiacie nam po ukończonych kursach. Szkolenia przeżyte z nami sprawiają, że każdy kurs jest przygodą, którą z radością wspomina się przez długi czas.

Naszym celem jest poprawa Twojego bezpieczeństwa

Tommy Rivers

Michał Podgórski

ratownik medyczny

Absolwent studiów magisterskich na kierunku ratownictwo medyczne. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

Jesteśmy zespołem praktyków, gdyż każdy z nas łączy działalność szkoleniową ze służbą w jednostkach Państwowego Ratownictwa Medycznego. Bazujemy na doświadczonej kadrze instruktorskiej w skład której wchodzą wykładowcy uczelni wyższych.

Kolejny nudny wykład... To nie u nas!

Promujemy aktywną formę szkolenia. Z entuzjazmem podchodzimy do prowadzonych zajęć, dzięki czemu rośnie uwaga i zaangażowanie kursantów. Tworzymy realistyczne ćwiczenia i pozoracje. Nasze szkolenia z pierwszej pomocy cechują się otwartą dyskusją i przyjazną atmosferą. 

"Szkolenie szkoleniem, a życie życiem..."

Nasi wykładowcy to kadra specjalistów ratownictwa medycznego. Ich doświadczenie z pracy w karetkach pogotowia ratunkowego, pozwala dzielić się setkami realnych sytuacji. Kładziemy nacisk na praktyczne wykorzystanie wiedzy. Przekazujemy praktyczne porady i konkretne wskazówki z życia wzięte.

obrazowe prezentacje multimedialne

Dzięki prezentacjom multimedialnym wykonanym w programach PREZI przeżyjesz z nami dziesiątki prawdziwych sytuacji. Atrakcyjne, obrazowe prezentacje multimedialne bazują na setkach wysokiej jakości zdjęć i filmów. Pokazujemy konkretne przykłady realnych zdarzeń,  a następnie omawiamy i ćwiczymy przedstawiane sytuacje.

Stały dostęp do prezentacji online

Każdy z uczestników, otrzymuje dostęp do najlepszej jakości prezentacji multimedialnych wykorzystywanych na szkoleniach. Dzięki takiemu rozwiązaniu w każdej chwili możesz powtórzyć program szkolenia. Szkolenia pierwszej pomocy Wrocław firmy RESPONDER to skuteczna nauka w dobrym stylu!

Z czego jesteśmy znani

Nasz kurs przygotuje uczestników szkolenia do udzielania i organizacji pierwszej pomocy w najczęstszych możliwych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, które występują w życiu prywatnym i zawodowym. Zajęcia prowadzimy w formie praktycznej, atrakcyjnej dla kursantów ale i efektywnej w utrwaleniu wiedzy. Pozytywna atmosfera na naszych kursach, oraz kształcenie przez zabawę to nasz sposób na udane szkolenia. 

Posiadamy bardzo bogate zarówno edukacyjne jak i techniczne  zaplecze sprzętowe, pozwalające na rzetelne i profesjonalne wykonywanie usług z zakresu szeroko pojętego nauczania pierwszej pomocy. Naszą działalność uzupełniają pokazy ratownictwa medycznego oraz prelekcje związane bezpośrednio z tematyką ratowania zdrowia i życia. Wieloletnie doświadczenie, w prowadzeniu szkoleń z pierwszej pomocy, pozwala nam lepiej dostosowywać się do potrzeb i oczekiwań Klientów.

Wszystkie prowadzone przez nas szkolenia są dynamiczne i ciekawe, oraz z dużą dawką humoru, tak aby maksymalnie uprzyjemnić zdobywanie nowych umiejętności.

Na szkoleniu we wskazanym miejscu zapewniamy całą potrzebną infrastrukturę potrzebną do przeprowadzenia szkolenia. Sprzęt na którym szkolimy to nowe i higieniczne urządzenia wysokiej jakości, które urealniają prowadzone ćwiczenia. Liczba urządzeń dopasowana do ilości uczestników kurs. W razie potrzeby zapewniamy projektor i ekran. 

Na szkoleniach dostępne będą: 

  • fantom całej postaci człowieka firmy Ambu Man, 
  • fantomy Mini Ann- liczba dopasowana do liczby uczestników
  • fantomy pediatryczne, 
  • defibrylatory szkoleniowe AED,  
  • kamizelka Act Fast – trenażer zadławień. 
  • treningowy Epi-Pen – trenażer postępowania w anafilaksji.
  • torby medyczne wyposażone w sprzęt ratunkowy, pozostały sprzęt jednorazowy (gazy, chusty, maseczki, itp.)

 

Podczas nauczania wykorzystujemy prawdziwe przedmioty medycyny ratunkowej np. chusty trójkątne, apteczki czy koce termiczne, które są często wykorzystywane w pierwszej pomocy.