KURSY PIERWSZEJ POMOCY

RESPONDER gotowy na ratunek

Reaguj świadomie

Pomagaj skutecznie

Zyskaj pewność siebie

kurs pierwszej pomocy Wrocław

Uczymy praktycznie

Nowoczesny sprzęt i  środki dydaktyczne jakimi dysponujemy, dzięki doskonałej  jakości zapewniają bezpieczeństwo i radość z użytkowania.  Bogate zaplecze techniczne, sprzęt dydaktyczny, rekwizyty, trenażery, materiały jednorazowe dodają realizmu i przyjemności w zdobywaniu potrzebnych umiejętności. Fantomy całych postaci człowieka urealniają prowadzone ćwiczenia.

Uczymy skutecznie

Na naszych szkoleniach najpierw zobaczysz a potem zrozumiesz i przećwiczysz każdą z omawianych sytuacji.  Zajęcia z nami to nie nudne wykłady, ale przede wszystkim ćwiczenia sytuacyjne wszystkich omawianych tematów. Szkolenia wspomagamy obrazowymi prezentacjach multimedialnych, odnoszącymi się do sytuacji z życia codziennego. 

Dbamy o atmosferę

Przeszkoliliśmy liczne firmy i osoby prywatne, a nasze doświadczenie w tej branży sprawia, że szkolenia szybko utrwalają wiedzę, są dynamiczne i ciekawe.

Dzięki pasji i doświadczeniu, cieszymy się z licznych pozytywnych opinii i rekomendacji, które wystawiacie nam po ukończonych kursach. Szkolenia przeżyte z nami sprawiają, że każdy kurs jest przygodą, którą z radością wspomina się przez długi czas.

Naszym celem jest poprawa Twojego bezpieczeństwa

Tommy Rivers

Michał Podgórski

ratownik medyczny

Absolwent studiów magisterskich na kierunku ratownictwo medyczne. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

Jesteśmy zespołem praktyków, gdyż każdy z nas łączy działalność szkoleniową ze służbą w jednostkach Państwowego Ratownictwa Medycznego. Bazujemy na doświadczonej kadrze instruktorskiej w skład której wchodzą wykładowcy uczelni wyższych.

Kolejny nudny wykład... To nie u nas!

Promujemy aktywną formę szkolenia. Z entuzjazmem podchodzimy do prowadzonych zajęć, dzięki czemu rośnie uwaga i zaangażowanie kursantów. Tworzymy realistyczne ćwiczenia i pozoracje. Nasze szkolenia z pierwszej pomocy cechują się otwartą dyskusją i przyjazną atmosferą. 

"Szkolenie szkoleniem, a życie życiem..."

Nasi wykładowcy to kadra specjalistów ratownictwa medycznego. Ich doświadczenie z pracy w karetkach pogotowia ratunkowego, pozwala dzielić się setkami realnych sytuacji. Kładziemy nacisk na praktyczne wykorzystanie wiedzy. Przekazujemy praktyczne porady i konkretne wskazówki z życia wzięte.

obrazowe prezentacje multimedialne

Dzięki prezentacjom multimedialnym wykonanym w programach PREZI przeżyjesz z nami dziesiątki prawdziwych sytuacji. Atrakcyjne, obrazowe prezentacje multimedialne bazują na setkach wysokiej jakości zdjęć i filmów. Pokazujemy konkretne przykłady realnych zdarzeń,  a następnie omawiamy i ćwiczymy przedstawiane sytuacje.

Stały dostęp do prezentacji online

Każdy z uczestników, otrzymuje dostęp do najlepszej jakości prezentacji multimedialnych wykorzystywanych na szkoleniach. Dzięki takiemu rozwiązaniu w każdej chwili możesz powtórzyć program szkolenia. Szkolenia pierwszej pomocy Wrocław firmy RESPONDER to skuteczna nauka w dobrym stylu!

Wieloletnie doświadczenie, w prowadzeniu szkoleń z pierwszej pomocy, pozwala nam lepiej dostosowywać się do potrzeb i oczekiwań Klientów.

 

Zapewniamy nowy, doskonałej jakości sprzęt szkoleniowy. Jesteśmy pewni, że każdy kurs będzie dla Państwa przygodą, którą z radością będziecie wspominać przez długi czas. Bazujemy na doświadczonej kadrze instruktorskiej. Wykwalifikowaną kadrę naszych szkoleniowców stanowią specjaliści ratownictwa medycznego, oraz wykładowcy uczelni wyższych. 

 

Nasze sposoby to:

  • Aktywna forma szkolenia i realistyczne ćwiczenia. To gwarancja zdobycia praktycznych umiejętności przez każdego uczestnika szkolenia.
  • Obrazowe prezentacje multimedialne i filmy. Różnorodne techniki nauczania sprawią, że nie będziesz się nudził i łatwiej przyswoisz wiedzę.
  • Autorska technika symulacji. To ćwiczenia sytuacyjne potencjalnych zdarzeń, czyli atrakcyjny sposób na praktyczne kształcenie.
  • Prezentowane sytuacje z życia. Nauczanie zawodowych medyków to uczenie się na przykładach.

 

Podczas nauczania pierwszej pomocy obligatoryjnie wykorzystujemy prawdziwe rekwizyty np. chusty trójkątne, apteczki czy koce termiczne, ponieważ ich wykorzystanie podczas ćwiczeń przyczynia się do lepszego opanowania materiału oraz ukształtowania właściwych reakcji.

Zapewniamy wysokiej jakości sprzęt szkoleniowy:

  • Fantom Ambu Man W (Wi-Fi), cała postać;
  • Fantom Ambu Man C;
  • Fantomy niemowląt i dzieci;
  • Defibrylatory szkoleniowe;
  • Sprzęt do zaopatrywania pacjentów urazowych;
  • Sprzęt do pozoracji.

Posiadamy bardzo bogate zarówno edukacyjne jak i techniczne  zaplecze sprzętowe, pozwalające na rzetelne i profesjonalne wykonywanie usług z zakresu szeroko pojętego nauczania pierwszej pomocy. Naszą działalność uzupełniają pokazy ratownictwa medycznego oraz prelekcje związane bezpośrednio z tematyką ratowania zdrowia i życia.

Szkolenia prowadzone przez naszych instruktorów, pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności praktyczne, oraz są doskonałą formą przypomnienia i pogłębienia wiedzy zdobytej na odbytych wcześniej kursach pierwszej pomocy.